Camp Reprezentacji Polski zakończony

19 sie 2013

W trakcie czterodniowego zgrupowania kadry Polski w Gdyni, sztab trenerski wyłonił 46-osobową grupę zawodników, którzy reprezentować będą nasz kraj podczas meczu z Holandią. Wśród powołanych znaleźli się zarówno doświadczeni, mający na swoim koncie wiele sezonów topligowi zawodnicy, jaki i  młodzi, obiecujący gracze z PLFA I, którzy także znaleźli uznanie w oczach szkoleniowców. Najmłodszym kadrowiczem został pochodzący ze Szczecina i na co dzień trenujący w Berlinie siedemnastolatek – Filip Ilnicki (Berlin Rebels).  

Od 15 sierpnia zespół trenerski z Maciejem Cetnerowskim na czele starał się jak najlepiej wykorzystać potencjał dostępnych zawodników i zbudować spójną koncepcję gry, aby zapewnić biało-czerwonym zwycięstwo w zbliżającym się meczu. W związku z opuszczeniem zgrupowania przez dwóch zawodników drugą szansę otrzymali Łukasz Czerwiński i Tomasz Biały. Obaj gracze będą mieli okazję udowodnić swoją przydatność drużynie podczas drugiego campu.

Wśród zaproszonych na wrześniowe zgrupowanie mogą pojawić się także nazwiska osób, które z uzasadnionych przyczyn nie zdołały pojawić się na obozie w Gdyni – dotyczy to jednak tylko specyficznych pozycji. Sztab trenerski nie wyklucza kolejnych powołań.